To co se jinam nevešlo

Doporučené zásady správné péče o šperky

  • šperky používat pouze k účelům, ke kterým jsou určeny - rozhodně je běžně nenosit při pracovních činnostech, jako např. při práci na zahradě, praní, mytí nádobí, úklidu apod.
  • šperky chránit před chemickými vlivy, např. před kosmetickými přípravky, barvením vlasů, používání parfémů, termálními lázněmi, nebezpečnými chemikáliemi atd.
  • čistění a opravy šperků raději svěřovat odborníkům, v případě vlastního čištění používat pouze prostředky k tomu určené (nedoporučujeme používat laciné chemické čističe!)
  • chránit šperky před nárazy a mechanickým poškozením
  • nenosit šperky při koupání (zejména kožené výrobky, lepené zirkony atd.)

Reklamační a záruční podmínky

  • Záruka na šperky v délce 24 měsíců se vztahuje na vady, které vznikly v průběhu záruční doby prokazatelnou chybou technologického postupu výroby nebo skrytou vadou materiálu. V případě vady, kterou lze odstranit, bude vada bezplatně, bezodkladně a řádně odstraněna. Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby mohl být výrobek řádně užíván, máte nárok na jeho výměnu nebo vrácení peněz.
  • Záruka se nevztahuje na vady šperku vzniklé v důsledku opotřebení způsobeného obvyklým užíváním (viz. Zákon č.136/2002 Sb., $619, odst.2), jako jsou např. oxidace, poškrábání vrstvy rhodia
  • Záruka se nevztahuje na vady způsobené nevhodným zacházením jako jsou např. deformace šperku, přetržení řetízku, rozbití kamenů, stržení závitu, ulomení dříku náušnic apod. Záruka se nevztahuje na následně upravené šperky (např. zlacení a rhodiování apod.).

Důležité upozornění:

Oxidace (černění) stříbra, není výrobní vadou. Jde o přirozenou chemickou reakci způsobenou výskytem různých chemických látek v ovzduší. K větší míře oxidaci přispívá zejména obsah sloučenin síry v daném prostředí, užívání léků, některé kosmetické přípravky, ale i prašné prostředí. K vyčištění šperku používejte výhradně přípravky k tomu určené nebo je svěřte do rukou odborníka

Zásady zpracování osobních údajů
Firma se zavazuje že nezneužije Vaše osobní údaje a ani tyto údaje neprodá nebo nepředá třetí osobě. Pověřenec pro ochranu osobních údajů Mgr. Petr Jelínek, email: sperkypj@centrum.cz

Puncovní značky

Jsme partnerem věrnostního programu Sphere Card a po předložení karty vám poskytneme různé slevy na pobočkách Zlatnictví Jelínek. Slevy se nesčítají.