České Granáty: Poklady naší země

06.06.2024

V dnešním přesyceném světě módy a šperků se často obracíme k exotickým kamenům a drahým kovům, protože jsou in, ale málokdy si uvědomujeme, že naše vlastní země skrývá opravdu nádherné poklady, které stojí za objevení.

Jedním z nich jsou krvavě červené české granáty, které se staly symbolem krásy, bohatství a tradičního řemesla na našem území. Tyto české drahokamy se staly v průběhu let symbolem českého zlatnictví a jejich kouzlo a historie přitahuje milovníky unikátního šperkařství po celém světě.

České granáty mají hluboké kořeny sahající až do středověku. Už od dob Karla IV. byly tyto kameny vážené pro svou kvalitu a šarm. Z těchto českých drahokamů byly vyhotovené i české královské klenoty.

Jejich červená barva symbolizovala lásku a vášeň, a proto se často používaly v špercích jako výraz citů a noblesy. Dodnes jsou české granáty spojovány s tradicí a elegancí.

 
Investicí do šperků s nádhernými a kvalitními českými granáty si pořídíte nejen krásný doplněk, ale především kus naší bohaté historie a věřte, že se s nimi budete cítit přímo královsky.

Investovat do šperku s českými granáty neznamená vlastnit jen pouhý šperk, ale hlavně podpoříte lokální řemeslnou tradici. Čeští zlatníci se snaží zachovat a rozvíjet umění práce s těmito kameny a zároveň udržují na živu tradici našeho bohaté kraje. Na trhu můžete objevit i granáty z Indie nebo Afriky, ale poctivý český granát je jen jeden.

Pokud jste dosud ještě nepoznali kouzlo českých granátů, je na čase to změnit. Nabízíme šperky s kameny, granáty(pyropy) s certifikací jejich původu v čechách.

Tak proč neudělat radost sobě nebo svým blízkým a přidat do svého života trochu českého šperkařského umění?