Blog Českého zlatnictví Jelínek

Přinášíme vám zajímavosti, tipy,

rady ze světa zlatých šperků, stříbrných šperků,

zásnubních prstenů a poctivé zlatnické práce.

Rádi vám zde přidáme i odpovědi na vaše dotazy. 


Blog Českého zlatnictví Jelínek®

U náušnic existuje mnoho typů zapínání s ohledem na to jak má být náušnice na uchu umístěna. U nás ve Zlatnictví Jelínek využíváme ty nejběžnější typy, pokud Vám však konkrétní typ nevyhovuje, postaráme se o jeho předělání.

Aby Vám zlaté nebo stříbrné šperky vydržely co nejdéle, potřebují svou péči. Náš zlatník pro Vás připravil rady jak se o šperky starat, aby byly stále krásné jako nové.

Pomalu a jistě se nám blíží nejkrásnější období v roce a tím jsou pro mnohé z nás Vánoce. A stejně jako každý rok i nyní řešíte co dát své lásce, mamince, tatínkovi, setře nebo bratrovi pod stromeček? Přinášíme vám pár tipů, které vám snad pomohou vybrat ten jedinečný a dokonalý dárek.

Dětské šperky mají dlouhá desetiletí své pevné místo ve všech zlatnictvích. Důvodem je především to, že prodej šperků pro děti je největší oblibou mezi rodiči, prarodiči a samozřejmě kmotry. S hrdostí pak vybírají malé i velké šperky k různým životním událostem ať je to již samotný zázrak narození tak první narozeniny, křtiny, svaté přijímání ......

V několika posledních dnech jsme dostali několik dotazů jak je to u nás s výkupem zlata. Ano i naše zlatnictví demodované zlato vykupuje. Rozhodujte-li se, že chcete vaše poškozené šperky prodat není nic jednoduššího než je k nám přinést a společně s námi zlato zkontrolovat a ocenit.

Jsme české rodinné zlatnictví s tradicí od roku 1930. Naše životy jsou spojeny s tímto krásným řemeslem již několik generací a jsme na to náležitě hrdí.
Naším hlavním pilířem je nejen osobní přístup, ale především být vaším rodinným zlatníkem, který se vždy postará o vaše zlaté dárky a současně těm co již máte navrátí lesk a třpyt.

Za celou svou zlatnickou praxi jsem do šperků použil velkou škálu drahokamů a to jak dle vlastní představy tak na žádost svých zákazníků.

Toužíte po jedinečném a originálním šperku? Pomůžeme vám vaši představu zrealizovat. Jmenuji se Petr Jelínek a jsem zlatník tělem i duší a společně s vámi rády vyrobím takový šperk, který se stane nedílnou součástí vás nebo obdarovaného.