Blog a zajímavosti

Českého zlatnictví Jelínek

Přinášíme vám zajímavosti, tipy,

rady ze světa zlatých šperků, stříbrných šperků,

zásnubních prstenů a poctivé zlatnické práce.

Rádi vám zde přidáme i odpovědi na vaše dotazy. 


Blog Českého zlatnictví Jelínek®

Zásnubní prsten je asi jediný šperk, který nepotřebuje žádná slova... I když muž nepromluví, každá žena v prvním okamžiku přesně ví co tento prsten znamená a co vyjadřuje... Pro každého z nás je to něco jiného, ale každému z nás žádost o roku změnila život...

Právě dokončuji zakázkový náhrdelník pro zákaznici, která přišla s jasnou představou jak má vypadat. Náhrdelník je ze žlutého zlata jehož součástí perla vsazená do zlaté obroučky.

Jsme české rodinné zlatnictví s tradicí od roku 1930. Naše životy jsou spojeny s tímto krásným řemeslem již několik generací a jsme na to náležitě hrdí.
Naším hlavním pilířem je nejen osobní přístup, ale především být vaším rodinným zlatníkem, který se vždy postará o vaše zlaté dárky a současně těm co již máte navrátí lesk a třpyt.

Za celou svou zlatnickou praxi jsem do šperků použil velkou škálu drahokamů a to jak dle vlastní představy tak na žádost svých zákazníků.

Toužíte po jedinečném a originálním šperku? Pomůžeme vám vaši představu zrealizovat. Jmenuji se Petr Jelínek a jsem zlatník tělem i duší a společně s vámi rády vyrobím takový šperk, který se stane nedílnou součástí vás nebo obdarovaného.

Určitě je vhodné mu dopřát alespoň 1x ročně prohlídku zlatníkem, kterou u nás provádíme ZDARMA, čištění šperku ultrazvukem, případně obnovení povrchových úprav, rhodiování. Zásnubní prsten je vzácný nejen svým okamžikem, ale také svým kamenem a správnou péčí zachováte jeho neobyčejnou žářivost.

Nejkrásnějším okamžikem v lidského života je narození miminka. Je to zázrak, který můžete umocnit vybraných šperkem pro maminku. Výjimečný šperk, kterým ženu obdarujete nejen řeknete jak moc si ji vážíte, jak ji milujete, ale darujete jí hmotný symbol tohoto jedinečného dne.

Nenašli jste šperk dle vašich představ? Nezoufejte - zavolejte nám nebo napište na email: sperkypj@centrum.cz a společně navrhneme a náš zlatník vám vyrobí přesně takový, který bude splňovat vaše představy.

Přemýšleli jste někdy nad tím kolik svateb se v naší republice každý rok uskuteční? My ano a tak jsme se podívali do statistky :-) V roce 2020 vstoupilo do manželství 45,4 tisíc párů, je to až o 10 tisíc méně, než v letech předcovidových.
Průměrný věk nevěst při první svatbě poprvé překročil hranici 30 let. Přesně je to 30,4...