Jak vybrat šperk podle tónu pleti

06.07.2023

Chystáte se na speciální akci a nejste si jisti, jaké šperky si vzít? Při výběru dokonalého šperku je třeba mít na paměti několik věcí a my se dnes podíváme na šperky podle odstínu pleti. Níže najdete podrobného průvodce, který vám pomůže vybrat ten správný šperk pro Vás.

NAJDĚTE SVŮJ TÓN PLETI

První věc, kterou musíte vědět, je, že tón pleti není totéž jako barva pleti. Tón vaší pleti (podtón) je barva, se kterou jste se narodili a nikdy se nemění. Tón pleti se rozděluje do těchto tří kategorií; studené, teplé nebo neutrální odstíny. Níže Vám poradíme jak zjistit jaký tón pleti máte přímo Vy:

  • Nejjednodušší je podívat se na barvu žil na vnitřní straně paže, když stojíte v přirozeném světle. Pokud vypadají nazelenalé, znamená to, že máte teplý tón pleti. Pokud jsou modré nebo fialové, pravděpodobně máte studený tón. A pokud nemůžete určit, zda jsou jedno nebo druhé, pravděpodobně máte neutrální tón pleti.

VYBERTE SI BARVU KOVU

Nyní, když víte, jaký máte odstín pleti, bude mnohem snazší najít šperky, které vám nejlépe vyhovují:

  • Studený odstín pleti: Vybírejte kovy jako je stříbro, platina a bílé zlato.
  • Teplý odstín pleti: Žluté zlato a růžové zlato jsou vaší nejlepší volbou.
  • Neutrální tón pleti: Tady si můžete vybrat jakkoliv barevné zlato - bílý, růžový i žlutý

VYBERTE SI BARVU KAMENŮ

Šperky často mívají různé přírodní drahokamy a pokud budete chtít vědět, které kameny jsou vhodné pro Váš tón pleti:

  • Studený tón pleti: Jasné barvy na Vás vypadají úžasně, protože pokožku krásně rozzáří, proto vybírejte světlé studené barvy jako je modrá nebo čirá. Pokud jde o kameny uvažujte o perlách, modrém safíru, ametystu, akvamarínu, rubínu, smaragdu, opálu, tanzanitu nebo tradičním diamantu.
  • Teplý odstín pleti: Tady můžeme doporučit zemské barvy, jako je červená, žlutá, oranžová, hnědá, broskvová, zelená nebo tyrkysová. Zaměřte se na drahokamy jako alexandrit, morganit,granát, citrín nebo žluté diamanty.

VYBÍREJTE ŠPERKY, KTERÝ SI ZAMILUJETE

I když je důležité znát svůj odstín pleti a vědět, které kovy a drahé kameny Vám sedí nezapomínejte na hlavní myšlenku nošení šperků: tedy cítit se krásně a výjimečně, vzpomenout si na zvláštní událost v životě nebo jen chtít vyjádřit svou vlastní styl. Bez ohledu na barvu, ze šperku musíte mít hlavně radost.