Kolik stojí snubní prsteny?

30.01.2023

Cena snubních prstenů je jistě pro chystanou svatbu důležitá. Vždyť prstýnky nejsou jediným nákladem tohoto životního okamžiku. Současně je nutné si uvědomit, že snubní prsteny budou asi jediným symbolem, který budete mít stále na ruce a bude vám připomínat tento okamžik po zbytek vašeho společného života.

Lze říci, že cena snubních prstýnků je důležitá, ale pokud nemusíte, neměla by být pro vás naprosto limitující. Někdy je lepší si trochu připlatit a mýt ty své vysněné prstýnky. Navíc dříve platilo, že snubní prsteny tradičně kupoval budoucí ženich, nebo jeho rodina dnes už to tak není a většinou si snubní prsteny platí snoubenci.

Obecně lze říci, že pár klasických zlatých snubních prstenů u nás pořídíte v rozmezí 15 - 20 tisíc korun. Samozřejmě lze u nás koupit již hotové zlaté snubní prsteny, ke vám pár vyjde zhruba na 10 tisíc korun. Bude-li si nevěsta přát zlatý snubní prsten bohatě osazený brilianty , musíte být připraven na větší finanční obnos. Cena stříbrných snubních prstenů se pohybuje okolo 5 tisíc korun. Ocelové snubní prstýnky vás vyjdou ještě levněji. 

Kolekci našich snubních prstenů si můžete prohlédnout na našich specializovaných stránkách věnovaných snubním prstenům Svět snubních prstenů