Rodinný šperk - šperk, který se dědí po generace

18.11.2022

Už v minulosti bylo běžné, že se šperky dědily z generace na generaci a ani dnes tomu není jinak. Každý "rodinný poklad" má svůj jedinečný příběh, díky kterému má pro současného majitele i citovou hodnotu. Navíc tyto šperky neztrácí na hodnotě (naopak jejich hodnota postupem let stoupá) a tak se jedná i o formu zhodnocení majetku. 

Co dělat, když je rodinný šperk obtížně nositelný, nebo neodpovídá vkusu a představám současného majitele?

Jakýkoliv rodinný šperk si můžete nechat upravit v naší dílně. S úpravou takových šperků máme mnohaleté zkušenosti a dáváme si patřičně záležet, aby byla zachována citová i investiční hodnota šperků. Záleží pak na nositeli zda zvolí jen modernizaci konkrétního šperku nebo zda využije zlato a kameny, ze kterých vznikne pod rukama našeho zlatníka nový šperk odpovídající představě současného majitele.

No a pokud v rodině zatím žádný takový šperk nemáte, můžete s touto krásnou tradicí začít právě Vy.

A jaký šperk má potenciál stát se tím rodinným?

  • Zlaté zásnubní prsteny s brilianty - ať už v bílém, růžovém či žlutém zlatě, v zásnubním prstenů musí být vždy zasazen dokonale vybroušený diamant, který symbolizuje věčnost Vaší lásky. 
  • Zlaté snubní prsteny - jsou nejčastěji děděný šperk. V rodině pak zůstávají jako památka případně se mohou využít k výrobě nových snubních prstenů.

A pokud si nejste jistí, zastavte se k nám na pobočku. Vždy u nás najdete zkušeného zlatníka, který Vám poradí a pomůže s výběrem. A pokud si nevyberete z kolekce našich šperků, můžete se rovnou domluvit na zakázkové výrobě jedinečného šperku s vlastním příběhem, který se tak uchová desítky let.