Svatební tradice: Co nesmí chybět každé nevěstě

10.07.2024

Milé nevěsty…

Plánování svatby je jedním z nejkrásnějších období vašeho života, plné očekávání a radosti. Abychom vám pomohli dodržet všechny kouzelné tradice a usnadnili hledání, připravili jsme pro vás krátký přehled o tom, co by Vám nemělo chybět o vašem svatebním dnu.

Old but gold

Dobře známá tradice je, aby měla nevěsta něco starého. Tento prvek symbolizuje propojení s minulostí a rodinnými kořeny. Může to být například starý šperk po babičce nebo maminčin náhrdelník. Staré, památeční věci vám připomenou, že rodina a její hodnoty jsou stále s vámi, i když vstupujete do nové etapy života. Je to takový talisman pro štěstí od těch, kteří vás budou milovat děj se co děj…

Nová etapa, nové radosti

Další důležitou tradicí je, aby nevěsta měla na sobě něco nového. Věc představuje naději a optimismus do budoucnosti, který bude třeba si zachovat v průběhu manželství 😄 Nevěsty si nejčastěji pořizují nové svatební šaty, boty nebo náušnice či jiné šperky pro nevěsty z našeho zlatnictví, mohou být tím správným symbolem začátku vaší nové, společné životní cesty. Nové věci vám přinesou do života pocit svěžesti a radosti z nových začátků.

Děkuji, že tu jsi se mnou…

Nesmíme zapomenout na něco půjčeného, což symbolizuje lásku a podporu od blízkých přátel a rodiny. Půjčený šperk od nejlepší kamarádky nebo sestřinu rtěnku či jiný sourozenecký talisman, vám připomenou i později na svatebních fotografiích, že máte kolem sebe lidi, kteří vás mají rádi a jsou tu pro vás a vždy vám poradí.


Modrá je dobrá

Ještě jedna oblíbená svatební tradice na konec: mít jako nevěsta na sobě něco modrého – modrá je barva věrnosti, lásky a čistoty. Do vašeho manželství tak vstoupí plno lásky a harmonie. Tak na tuto tradici určitě nezapomeňte :) Modré decentní doplňky jako je podvazek nebo jemný modrý kamínek ve vašich náušnicích nebo náhrdelníku, jsou mezi nevěstami oblíbenou volbou.

Nevěsty rádi kombinují tyto tradice mezi sebou. Kombinují často modré a nové (modré, nové boty ve kterých půjdou k oltáři) nebo modré a půjčené (náušnice s modrým kamenem po babičce nebo modrý lak na nehty od tety), dále je populární kombinace starého a půjčeného (modrý podvazek z máminy či sestřiny svatby).

Tradice je krásný způsob jak si udržet rodinu a přátelé stále při sobě. Jak na to pohlížíte Vy? Tradice ano či ne? Za nás rozhodně ano.

Doufáme, že tento článek vám pomohl lépe porozumět svatebním tradicím a tomu, proč se stále tyto tradice dodržují. V našem zlatnictví najdete širokou nabídku šperků a doplňků pro nevěsty, které vám pomohou splnit téměř všechny tradice a udělat váš svatební den D nezapomenutelným.