Trendy šperky pro rok 2023

23.06.2023

Chcete začít nový rok s krásným novým šperkem? Podívejte se s námi na největší módní trendy pro tento rok a nechte se inspirovat. Bez šperku totiž není žádný outfit kompletní. Po dlouhém období kdy bylo trendy bílé zlato se opět vrací do módy zlato žluté, které působí nadčasově. Nebojte se však kombinovat různé barvy zlata.

Viva Magenta

Americká společnost Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku. Pro tento rok  vybrali barvu Viva Magenta, tedy nádhernou malinově červenou. Tato barva je symbolizuje svobodu, odvahu, energii a radost. Doporučujeme se zaměřit na šperky s růžovým, červeným a karmínovým odstínem kamenů, tedy šperky s rubíny, rhodolity, červenými turmalíny nebo třeba granáty. Inspirujte se zde.

Perlové šperky

Perly jsou elegantním a klasickým doplňkem každého šatníku. Ať už si vyberete perlový náhrdelník, náušnice nebo náramek neuděláte krok vedle. Ideálně je využijete do společnosti nebo například na pracovní pohovor. Ideální volbou pro tento rok budou černé perly. Mimo to, že jsou elegantní působí i tajemně a určitě přitáhnou pozornost. Inspirujte se zde.Mohutné prsteny

Pokud jste si v minulém roce oblíbili velké a výrazné prsteny určitě je využijete i v tomto roce. Nebojte se prsteny kombinovat a vrstvit na sebe. Masivní prsten dokáže krásně podtrhnout Váš outfit. Doporučujeme zvolit variantu s barevným drahokamem, ideálně v odstínu Viva Magenta. Inspirujte se zde.

Chevron prsteny

Dalším trendem letošního roku budou takzvané chevron prsteny. Jedná se o minimalistické prsteny do špičky (tedy do tvaru V), které symbolizují naději. Tento typ prstenů je ideální právě na vrstvení a kombinaci s prsteny s centrálním kamenem. Zaujmout může i nastávající nevěsty, které mají v plánu nosit zásnubní i snubní prsten na jednom prstu.

Dlouhé a výrazné náušnice

Dlouhé náušnice, které sahaly až k rameni, byly v této sezóně nejčastějším trendem na přehlídkových molech. Aktuální módní trend hlásí čím výraznější tím lepší. V tomto roce se nemusíte bát ani asymetrických náušnic, kdy je jedna náušnice odlišná od druhé. Pokud jste zastáncem něčeho jednoduššího doporučíme vybírat řetízkové náušnice zakončené například diamantem. Inspirujte se zde.

Robustní pevné náramky

V tomto roce platí pravidlo čím větší tím lepší a to i u náramků. Aktuálně budou žádané mohutné, pevné náramky, inspirované tradičními náramky Indických žen. I zde se nemusíte bát vrstvení a kombinace.

Choker, náhrdelník ke krku

Choker je typ náhrdelníku, který se pevně obepíná kolem krku. Chokery jsou v módě oblíbené již po staletí a nosí je muži i ženy. V poslední době znovu získaly na popularitě a často se nosí jako módní doplněk. Choker je ideální volbou k vrstvení s delšími řetízky. Vyzkoušejte například variantu s perlami nebo barevnými kameny.