Blog Českého zlatnictví Jelínek

Přinášíme vám zajímavosti, tipy,

rady ze světa zlatých šperků, stříbrných šperků,

zásnubních prstenů a poctivé zlatnické práce.

Rádi vám zde přidáme i odpovědi na vaše dotazy. 


Blog Českého zlatnictví Jelínek®

Přemýšleli jste někdy nad tím kolik svateb se v naší republice každý rok uskuteční? My ano a tak jsme se podívali do statistky :-) V roce 2020 vstoupilo do manželství 45,4 tisíc párů, je to až o 10 tisíc méně, než v letech předcovidových.
Průměrný věk nevěst při první svatbě poprvé překročil hranici 30 let. Přesně je to 30,4...

Briliant je diamant či jiný drahokam, vybroušený do zvláštní formy s mnoha ploškami tak, aby vynikl jeho lesk.

Naše zlatnictví se již od roku 1930 soustředí také na výrobu a prodej snubních prstenů a toto je naše TOP 5 z kolekce snubních prstenů Romana. Prsteny jsou ve svěžím, jednoduchém designu, který si můžete upravit dle své preference. Prsteny mohou být z bílého, žlutého a růžového zlata nebo v zajímavé kombinaci barev zlata a samozřejmě matu a lesku.

Není. Výrok božské Marilyn "diamanty jsou věčné," platí desítky let a jistě tomu nebude nikdy jinak . Tyto nejtvrdší minerály jsou symbolem bohatství, luxusu, dokonalého třpytu a jedinečnosti. Existují však ještě vzácnější a dražší drahokamy a které to jsou?

Pro někoho je nejvýznamnějším dnes společného života první rande a pro někoho svatební den. Je na každém z nás, který den si připomeneme ten okamžik kdy se stalo z jednoduchého já krásné my.