Jak vybrat správný náhrdelník

17.07.2023

Vybrat správný náhrdelník pro ženu může být obtížné, protože každá žena má svůj vlastní styl a vkus. Nicméně, následující tipy Vám mohou pomoci najít ten pravý náhrdelník:

  1. PŘÍLEŽITOST

Náhrdelník by měl být vhodný pro příležitost, na kterou bude nosit. Například, pro formální akce může být vhodný výraznější náhrdelník s diamanty, zatímco pro každodenní nošení je vhodný jednoduchý zlatý náhrdelník s přívěskem.

  1. DÉLKA

Délka náhrdelníku může ovlivnit, jak vypadá a jak se nosí. Krátké náhrdelníky jsou vhodné pro formální a elegantní příležitosti, jako jsou svatby, plesy nebo večírky a mohou být také vhodné pro každodenní nošení, pokud jsou jednoduché a nenápadné. Dlouhé náhrdelníky jsou vhodné pro každodenní nošení a neformální příležitosti. Nebojte se také vrstvit délky.

  1. BARVA A STYL

Barva a styl jsou další důležité faktory, které mohou ovlivnit výběr náhrdelníku. Zvažte styl a vkus ženy, které hledáte náhrdelník. Níže Vám představíme nejběžnější styly:

  • MINIMALISTICKÝ - vyznačuje se jednoduchým a nenápadným designem. Většinou je složen z jemného řetízku a decentní ozdoby například kovová destička s jednoduchým tvarem, malý kulatý nebo hranatý briliant, nebo třeba drobný symbol.

  • SOLITÉRNÍ - je typickým příkladem klasického a elegantního náhrdelníku, který se vyznačuje jediným kamenem (solitérem). Solitérní kámen může být v různých tvarech, ale nejčastější jsou kulaté, oválné, čtvercové, nebo srdcové. Tento typ náhrdelníku se nejčastěji používá při svatebních obřadech, ale také se nosí na formálních akcích a při speciálních příležitostech.

  • HALO STYL - bývá výraznější a skládá se z řetízku a barevného drahokamu s okolo posazenými brilianty. Náhrdelník v holo stylu je vhodný pro každou příležitost, od každodenního nošení po formální události.

  • PERSONALIZOVANÝ - speciální šperk, který byl vytvořen speciálně pro konkrétní osobu a výrazně odráží její osobnost a styl. Personalizace může zahrnovat gravírování jména, iniciálů nebo nějakého symbolu na přívěsek, může se také jednat o medailonek s fotkou nebo třeba přívěs se znamením zverokruhu nebo nějakým symbolem (srdce, tlapička, ..)

  • K NAROZENÍ - Náhrdelník k narození dítěte je speciální kus šperku, kterým se obdarovává maminka. Může se jednat o písmena dětí nebo destičku s datem narození. V některých případech může být náhrdelník zdoben přívěsky ve tvaru dětských nožiček nebo různých roztomilých motivů, které symbolizují nového člena rodiny.

A pokud si stále nejste jistí, jaký náhrdelník vybrat navštivte naši pobočku, kde Vám zkušení zlatník vždy rád pomůže s výběrem vhodného šperku.

Kategorie