Dětské šperky - jak vybrat vhodný šperk pro dítě?

29.05.2023

Dětské šperky jsou ideálním dárkem, který připomíná velké milníky v životě dítěte. Na trhu je mnoho různých dětských šperků, jejich výběr by však samozřejmě měl záviset na věku dítěte.

U náboženských událostí, jako jsou dárky ke křtinám, byste měli zvážit význam a symboliku. Ideální šperk je dětský zlatý řetízek s přívěskem křížku nebo anděla.

Narozeniny jsou skvělou příležitostí pro výběr šperku, který je osobnější. Například jednoduchý řetízek s přívěskem znamení zvěrokruhu. Pro holčičky je ideální varianta vybrat zlaté náušnice. Pro děti jsou určené náušnice se speciálním typem zapínání takzvanou dětskou brizurou. Výhoda je, že si je dítě samo nesundá.

Stále více oblíbené jsou dětské náramky na ruku. Náramky jsou vhodným dárkem jak pro chlapečky tak pro holčičky. Většina náramků se vyrábí s prodlužovacími očky, které zajišťují, že je děti mohou pohodlně nosit i ve vyšším věku.

  • Jaký je vhodný materiál?

Děti mohou reagovat na některé kovy, zejména když se potí. Pro děti, které mají citlivou pokožku je dobré zvolit hypoalergenní variantu, která pomůže snížit riziko reakce. Proto je důležité držet se čistých kovů, jako je zlato.

  • Jaký zvolit design?

Nejlepší volbou jsou šperky, které jsou speciálně navrženy pro malé děti, protože byly navrženy s ohledem na jejich bezpečnost. To může zohledňovat kov použitý ve šperku i další faktory, jako je například speciální zapínání.

  • Jakou zvolit délku řetízku?

Pokud kupujete zlatý řetízek pro velmi malé děti, ujistěte se, že jste určili a vybrali nejvhodnější délku. Pokud si nejste jisti, jakou délku řetízku pro své dítě zvolit, obraťte se na na nás a my Vám rádi poradíme podle věku dítěte.

Jakmile zjistíte, jaký styl šperku je pro vaše děti nejlepší, je čas se zaměřit na bezpečnost. Šperky by měly být při nošení bezpečné, jinak by mohly Vašim nejmenším ublížit. Vybírejte šperky, které jsou vhodné pro jejich věk, a dbejte na to, aby byly dobře zpracované a neměly ostré hrany. Pokud chcete dítě obdarovat jedinečným dárkem, nejlépe se hodí šperky na míru, protože je můžete vyrobit podle vlastní představy a personalizovat je. Vyberte také správnou velikost šperku, ne příliš volnou ani příliš těsnou, která zajistí, že jej dítě bude moci pohodlně nosit po celou dobu.

Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme s výběrem ideálního šperku pro dítě.

Kategorie