Tipy od zlatníka pro výběr zásnubního prstenu

12.12.2022

Zásnubní prsten je jedinečný šperk a na den, kdy žena tento prsten dostane, bude pamatovat celý život. Pánové vybírejte srdcem, Vy znáte Vaši partnerku nejlépe. Náš pan zlatník pro Vás vypsal tipy na co se zaměřit při výběru. Existuje hodně typů zásnubních prstenů a je třeba vzít v úvahu etiketu případně i rodinné tradice.

Zde je pár otázek, které Vám usnadní výběr:

• Preferuje minimalistické šperky nebo šperky výrazně zdobené?
• Jakou barvu zlata nosí?
• Tradiční diamant nebo barevný drahokam (např. černý briliant, safír, rubín,..)

S velikostí si hlavu lámat nemusíte. Ve Zlatnictví Jelínek prsteny vyrábíme tak, že je dopředu počítáno s jejich finální úpravou na míru.

Typy zásnubních prstenů:

Tradičně má být zásnubní prsten vyrobený ze zlata s minimálně jedním zasazeným briliantem.

  • TRADIČNÍ SOLITÉR - tento styl prstene ocení hlavně slečny, které mají rády minimalismus a tradici. Jeden centrální kámen je vsazen do 4 nebo 6 krapen, tím do kamene prostupuje se všech stran hodně světla a kámen tak na ruce krásně září. Doporučujeme zasadit briliant aspoň 0,2 ct.
  • DESIGNOVÝ SOLITÉR - jako předchozí verze tento styl prstenu potěší hlavně minimalistickou slečnu, tentokrát ale s moderním nádechem. Jedná se o jeden centrální kámen většinou zasazen v obrubě a designové šíně (obroučka prstenu).
  • POSTRANNÍ KAMENY - v tomto stylu je centrální kámen doplněn bočními kameny na obrubě prstenu (na šíně), které jej zdůrazňují. Prsteny v tomto stylu zaujmou slečny, které mají rády zářivé a třpytivé věci ve výraznějším a moderním stylu.  • TŘI KAMENY - tento typ prstene má zasazené 3 kameny. Jedná se o design, který symbolizuje minulost, současnost a také budoucnost daného páru. Existuje zde mnoho variant protože zde můžeme kombinovat velikosti i barvy kamenů. Vhodný bude hlavně pro moderní slečny, které mají rády netradiční šperky.

Nechte se inspirovat naší online kolekcí zásnubních prstenů se zirkony i brilianty

Kategorie