Kolik utratit za zásnubní prsten ?

04.03.2023

Toto rozhodnutí je velmi individuální. Je třeba zvážit váš finanční rozpočet i očekávání vaší partnerky. Zásnubních prstenů existuje velké množství ve velkém cenovém rozsahu. 

V 30. letech 20. století rozšířila těžařská firma produkující brilianty De Beers marketingovou kampaň, ve které doporučovala mužům měli darovat zásnubní prsten s briliantem v hodnotě jednoho měsíčního platu. Později v 80. letech firma navýšila toto doporučení na výši dvou platů a na japonském trhu ,kde muži jsou hrdi na svou čest dokonce na výši tří platů. To je historie na kterou lze nyní klidně zapomenout - dnes již muži nejsou svázáni žádnými normami ani konvencí a volí tento prsten srdcem pro lásku svého života.

V naší firmě České zlatnictví Jelínek jsou v současné době nejprodávanější zásnubní prsteny s brilianty v cenách od 15 do 25 tisíc korun.

V našich prodejnách se můžete osobně setkat se zlatníkem, který zásnubní prsteny vytvořil. Zlatník vám pomůže s výběrem toho vašeho ideálního prstene. V případě, že toužíte po originálu, který nikdo nemá, zlatník s vámi vytvoří návrh, podle kterého je prsten vyroben. Můžete si tak vybrat i velikost briliantu, který má prsten zdobit . Velikost briliantu zlatník přizpůsobí také vaší cenové představě. 

Těšíme se na setkání s Vámi na našich pobočkách.  

Kategorie